Edukační programy v Semlerově rezidenci
01.01.2026 - 31.12.2031Unikátní prostor Adolfa Loose a Heinricha Kulky, stejně jako...
Chci vědět více...
24. 11. 2026 – 25. 11. 2026
Sedmý ročník odborné konference připomene výročí narození významných českých muzeologů Jana Jelínka a Zbyňka Zbyslava Stránského.
Datum konání: 24. 11. 2026 – 25. 11. 2026
Místo konání: Právnická fakulta Masarykovy univerzity v Brně, Veveří 158 Brno
Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., ve spolupráci s dalšími partnery připravuje mezinárodní konferenci s názvem Muzeum a změna VII / The Museum and Change VII. Její v pořadí sedmý ročník tentokrát nese podtitul Muzejnictví v 21. století a je pořádaný u příležitosti 100. výročí narození dvou významných českých muzeologů prof. RNDr. Jana Jelínka, DrSc., a doc. PhDr. Zbyňka Zbyslava Stránského. Součástí konference bude i studentská sekce nazvaná Muzea, muzeologie a studenti II.
Vycházíme z osvědčeného postupu z minulých let, a proto vás oslovujeme ve fázi přípravy konference, abyste sami určili její obsahovou náplň a aby tak přímo reagovala na vaše potřeby. V online přihlášce uveďte konkrétní otázky nebo tematické okruhy, které jsou pro vás aktuální, o nichž byste chtěli diskutovat nebo cítíte potřebu o nich načerpat chybějící informace. Vaše reakce mohou významně ovlivnit podobu akce, jejíž průběh bude obdobný jako v předchozích ročnících.
K vystoupení se mohou přihlásit zájemci s příspěvkem v rozsahu max. 15 minut. Přednášející touto cestou žádáme o dodání názvu přednášky, stručných tezí příspěvku (max. 5 řádků textu) a krátkého profesního životopisu (max. 5 řádků textu) v rámci 1. cirkuláře (do 28. února 2026). Název a teze příspěvku a krátké CV dle uvedených pokynů zasílejte na e-mail: amgcz-museums..cz / komarkovacz-museums..cz.
Více informací zde.