haven done my homework yet dissertation and thesis databases critical thinking application papers unit 1 purchase college research papers research paper writer services someone do my assignment cheap laptops for homework online educational web page dealing with college essay writing help writing essay paper

Příklady dobré praxe jsou otevřenou databází doprovodných edukačních programů. Slouží jako inspirace. Pošlete-li nám své příspěvky v uvedené struktuře (včetně fotodokumentace), rádi je zveřejníme.

Hrajte si s loutkami. Výtvarně-dramatická dílna.

Cílová skupina: handicapovaní
Tématická oblast: umělecké
Téma: marioneta
Cíl: seznámit děti s charakteristickými znaky marionety, s tradičními českými marionetami a kulisami ve výstavě

1. výroba marionety:

Děti vymodelovaly kuželkovité tělo loutky s hlavičkou z hlíny, špejlí vytvořily otvory pro provázky, drát na jednom konci zakončený spirálou protáhly svisle tělem a hlavičkou loutky. Ruce a botky loutky děti vymodelovaly z hlíny, potom provlékly provázky otvory a přivázaly na konce provázků hliněné korálky. Vlásky vytvořily děti loutkám z vlny a připevnily je k drátu a k hlavičce. Z odstřižků látek vznikl jednoduchý oděv loutky převázaný stuhou. Oči, ústa a nos vytvořily děti fixami nebo přilepením drobných korálků.

2. komentovaná prohlídka výstavy „Rodinná loutková divadélka, skromné stánky múz“

3. prezentace vyrobených loutek

Použité pomůcky a tištěné materiály:

samotvrdnoucí keramická hlína, pevný drát, klubka provázků, klubka vlny, odstřižky různých látek, lepidla, nůžky, korálky

Hodnocení programu po realizaci:

Ve výtvarně-dramatické dílně vznikly zajímavé loutky, které si děti po prezentaci a kratinké improvizované výstavě odnesly domů. S loutkami si děti hrály v prostředí muzea a před komentovanou prohlídkou výstavy a prostřednictvím dílny mohly lépe porozumět obsahu výstavy a vnímat detaily vystavených sbírkových předmětů. Dílna měla pozitivní zpětnou vazbu od pedagogů a od studentů, kteří dětem s postižením i dětem z 1. stupně základní školy s výrobou loutky pomáhali, i od dětí, které bavilo hrát si s loutkami.

Četnost programu:

pilotní projekt

Autoři, datum a místo konání akce:

MCMP MZM, 22. 3. 2011, Dietrichsteinský palác Brno

videoupoutávka

Zpět